Ders İçeriği

BLUE1937 kopya.jpg
  •  Bir, bir buçuk saatlik ders süresince belirli pozlar yapılır. Dersin içerik ve yoğunluğuna göre pozlar içerisinde bir kaç nefes kalınır, bu esnada bedenin ilgili bölümleri esner ve çalışır, nefes ve denge koordineli bir çalışmanın ardından ders sonunda 5-10 dakikalık bir dinlenme ve gevşeme çalışması ile ders bitirilir.

  •  Asanalar boyunca nefesin sakin ve ritmik olması bedendeki enerji akışını düzenleyip, bedenin dengelenip, esnemesine yardımcı olacaktır.

  •  Ders esnasında nefes teknikleri uygulamaları ile meditasyon çalışmaları da yapılmaktadır.

  •  Derslerde her fırsatta yoganın derin felsefesine değinilir. Bu felsefe yoga deneyiminizi daha da içselleştirecek, kendinize ve yaşama karşı olan duruşunuzu gözden geçirmenizde rehber rolünde olacaktır.
     

!!! İzin verin bedeniniz zamanla kendi sınırları içinde en uygun forma ulaşsın. Yogada amacımız bedenimize şiddet uygulamak değil, bedenimizin sınırlarını farketmek ve bu sınırları nefes ve duyarlılıkla geliştirmek, gerçek potansiyelimize doğru yol almaktır.

!!! Poz içerisinde iken zihnimiz, şu ana sadece bir izleyici olarak eşlik etmelidir. Başlangıçta duruşlarda sabit kalmakta zorluk çekebilirsiniz. Çünkü zihnimiz her zaman olduğu gibi sürekli birşeyler düşünmeye devam edecektir. Bu durum da sizin şu anda olmanızı engelleyecektir. Tüm dikkatinizi nefesinize ve duruşunuza vermelisiniz.